Mincové striebro

Mincové striebro – výborný variant v šperkárstve

Mincové striebro (sterling silver) je šperkársky výraz pre striebro, ktoré má okolo 90 % rýdzosti. Zvyšné percentá sú doplnené o iný kov- zinok alebo meď. Vôbec sa nemusíte obávať. Kvôli týmto vlastnostiam nie je  striebro menej hodnotné či kvalitné. 

99,9 % striebro je príliš mäkké , aby sa z neho mohol stať krásny šperk v podobe náramku, náušníc, brošne, či iného šperku. Ľahko sa poškriabe a láme. Práve tieto ďalšie percenta pridávajú striebru pružnosť, menšiu ohybnosť, odolnosť a stálosť. Ide teda o zliatinu z čistého striebra a iných kovov, ktoré vytvárajú tento výborný variant v šperkárstve. 

Medzi pozitívne stránky mincového striebra patrí jeho pružnosť a spracovanie práve zvyšným percentným podielom iného kovu- medi či zinku. Zliatina umožňuje zachovať jeho integritu a tvar. Okrem jeho pevnej štruktúry je pozitívom aj prijateľnádostupná cena. Aj napriek tomu, že ide o oslabenie čistoty rýdzeho striebra s menej vzácnymi kovmi, jeho kvalita sila pridáva materiálu hodnotu a vážnosť v šperkárstve ako takom.


Zdieľať článok

Napíšte komentár

Komentáre sa pred zverejnením overujú

Ďakujeme za Vašu priazeň (viac tu)

Zavolajte nám, radi Vám pomôžeme. Stlačte tlačidlo.
+421 948 668 662