Ako si vybrať správny šperk a luxusnú bižutériu

Každá žena, či dievča je jedinečná a originálna bytosť a preto aj pri výbere šperku či luxusnej bižutérie by sa podľa toho mala riadiť. Šperky a bižutéria sú veľmi dôležitým doplnkom každej ženy, vyjadrujú jej štýl a nepriamo vnímanie samej seba. Niektoré z nás túžia po nápadnejších kúskoch, iné dávajú prednosť konzervatívnejším. Šperky a bižutéria taktiež podliehajú módnym trendom rovnako ako oblečenie, obuv, okuliare, atď. 

Výber šperkov a bižutérie podľa príležitostí

Pre každodenné nosenie je lepšie voliť menšie šperky, ktoré sa môžu navzájom kombinovať. Každopádne ak si dáte napr. slim rifle a blúzku, môžete k nim dokombinovať aj luxusnejšie dlhé náušnice s krištáľmi a nebudete vyzerať prekombinovane.

Pre zvláštne príležitosti ako oslavy, stužkové, svadby, promócie atď. sa hodia šperky väčšie, nápadnejšie a originálnejšie.

Poznáme rôzny druhy šperkov – zlato, platina, striebro , chirurgická oceľ, wolfrám, či šperky bižutéria.

Dnes už aj luxusnú bižutériu môžeme nazývať šperkom. Ide len o vnímanie, či kupujeme šperk zo zlata s diamantom ako investíciu alebo ako kúsok, ktorý má splniť svoj účel a vyšperkovať náš vzhľad. Luxusná bižutéria dnes spĺňa všetky dôležité parametre dobre vyzerajúceho doplnku. Ak je kvalitne povrchovo upravená - nezachádza, spĺňa účel a vďaka priaznivejším cenám si ju môžeme dovoliť častejšie meniť. Aj v prípade straty alebo krádeži nedôjde až k takej ujme ako pri strate veľmi drahých kúskov.

Náušnice sú výraznou súčasťou šperkových doplnkov a vedia príjemne osviežiť náš celkový vzhľad, najmä tvár.

Výber náušníc podľa typu tváre

typy tvare

Oválna tvár (podlhovastá tvár)

Tento typ tváre Vám umožňuje široký výber naušníc. Vhod padnú drobnejšie náušnice rôznych tvarov, ktoré Vašu tvár mierne zaokrúhlia. Dovoliť si však môžete aj visiace náušnice, ktoré budu s Vašim typom tváre pôsobiť veľmi elegantne. Pár príkladov:

Náušnice Astoria                          Náušnice Magnolia    

              

Náušnice Callista                                 Náušnice Carlie

  

Okrúhla tvár  

V prípade okrúhleho typu tváre najlepšie padnú visiace náušnice rôznych geometrických tvarov, ktoré Vám opticky tvár zoštíhlia. Náušnice kruhy sú síce stálym módnym doplnkom u mnohých žien, avšak v tomto prípade by sa s nimi malo nakladať opatrne. Pár príkladov:

Náušnice Maia                                Náušnice Evangelis

        

Náušnice Eldoris                                  Náušnice Sissy                              

                                          

Srdcovitá tvár

Pre túto tvár je vhodné zvoliť oválne, či kruhové náušnice. Pre tento typ je ideálny aj tvar kvapky, trojuholníka a dlhšieho závesu. Pár príkladov:

Riečne perly Mercede                         Náušnice Ileana

 

 Náušnice Star Asteria                   Náušnice  Celandia  

                                 

Hranatá tvár

U hranatej tváre sú vhodné okrúhle náušnice, kvapky, či predĺžené slzičky alebo drobné náušnice. Nič nemôžete pokaziť ani visiacimi náušnicami, ktoré tvár zjemnia. Tu by ste sa mali vyhnúť náušniciam, ktoré majú rôzne geometrické tvary. Pár príkladov:

Náušnice Gracia                        Náušnice Gloriss  

  

 Náušnice Melinda                              Náušnice Magnus        

                                       

Výber prsteňa

Najdôležitejšie pri výbere prsteňa je dbať na veľkosť ruky a taktiež prstov (štíhle, či hrubé). Majiteľky kratších prstov by si mali vyberať prstienky jemnejšie a menej nápadnejšie. Pokiaľ má prsteň tvar podlhovastý prípadne oválny dokáže opticky aj kratší prst predĺžiť. Naopak okrúhly a masívny tvar prsteňa zase skrátiť a rozšíriť.

Ako určiť veľkosť prsteňa nájdete na: Veľkosť prsteňa

Pár príkladov ako opticky zoštíhliť Váš prst:

Prsteň Lavali                                      Prsteň Dacia

 

                                         

Dámy, ktoré majú štíhlejšie prsty majú v tomto ľahší výber, avšak ani jedna z nás by nemala zasa zabudnúť, že príliš veľa prsteňov na ruku nepatrí. Pár príkladov pre elegantné a obľúbené prstene s riečnou perlou:

Prsteň Carrie                                Prsteň Estee 

  

                                                                                            

Ako vybrať správny náramok

Pre štíhlejšiu ženskú ruku volíme dĺžku náramku 17 až 20 cm, pre silnejšiu ruku je to 20-23 cm. Tu nám veľmi môžu pomôcť predlžovacie nadstavenia, ktoré má už mnoho druhov náramkov. V prípade ak je náramok pevný (bez možnosti predĺženia) – tu sa pre silnejšie ruky odporúča priemer náramku – 6 cm a viac. Alebo náramok, ktorý nie je pevne uzatvorený z jednej strany. Ak si nieste isté zvoľte náramok s nastavenou retiazkou alebo neuzatvorený typ náramku.

 Náramok Sabrina                         Náramok Tallia

 

  Náramok Fascienne                            Náramok Moone                           

                              

Ako vybrať správnu dĺžku náhrdelníka

Pre štíhlejšie dievčatá a ženy volíme dĺžku 42 až 45 cm, ak vyložene nejde o šperk, ktorý sa nosí výhradne ku krku. Pre silnejšie dievčatá a ženy cca 50 až 55 cm. Každopádne univerzálna diaľka retiazky je cca 45 cm.

Moderné náhrdelníky s dlhými retiazkami

použiteľné ako medajlóny na vrch trička, či blúzky

  Náhrdelník Shannia                             Náhrdelník Jaspissa

                          

Zhrnutie: Je už na každej z nás, či sa bude držať týchto základných odporúčaní. Mnohé z nás vedia, čo im pristane, tak pevne veríme, že Vám šperky a luxusná bižutéria budú robiť len radosť. 

Aktuálne sú v móde výrazné a masívne šperky, ktoré už z diaľky na seba pútajú pozornosť. Každá z nás má rozmanité vnímanie krásy, avšak vždy sa chceme nejakým spôsobom jedna od druhej odlíšiť. Šperk je jedným z prvkov, ktorý nám v tom môže výrazne pomôcť. Či už ide o náušnice, náramky, prstenenáhrdelníkysety alebo brošne.

Zdieľať článok

Napíšte komentár

Komentáre sa pred zverejnením overujú

Ďakujeme za Vašu priazeň (viac tu)

Zavolajte nám, radi Vám pomôžeme. Stlačte tlačidlo.
+421 948 668 662