Rozhovor s opernou divou

Milé dámy, či páni, prečítajte si rozhovor s úžasnou žienkou a opernou speváčkou Monikou Kyškovou. Minule sme Vás pozvali do zákulisia nášho zážitkového fotenia a tentokrát Vám prinášame výsledok. Veci vznikajú spontánne a presne takto vznikol aj projekt, ktorý bude mať onedlho oficiálnu premiéru. Ako a kde? Nuž nechajte sa prekvapiť.

Poďakovanie patrí celému tímu:

Foto Zuzane Kubáni zuzanakubani.com,  Vizáž  Henriete Filkorovej, Mary Kay

Monike Kyškovej, ktorá sa zhostila úlohy fotomodelky skvelo.

No a samozrejme nás Klenotky teší, že sme to mohli zastrešiť ako ďalšia zložka. Bol to jednoducho skvelý deň, na ktorý sa nezabúda.

Šperkový set Palace Selia

Vy milé dámy nezabudnite, že každá z Vás má v sebe diamant, ktorý žiari. A ak aj náhodou svoju žiaru stráca,  treba sa zamyslieť nadtým, čo spraviť, aby žiaril rovnako alebo ešte silnejšie ako predtým. Aj my sa Vám v tom budeme snažiť pomôcť.

Takže nech sa páči rozhovor s Monikou Kyškovou o jej práci, cieloch, snoch a ako si užila svoje zážitkové fotenie. 

Rozhovor s Monikou Kyškovou

Ako si sa dostala k opernému spevu?

Nie sme vyslovene muzikantská rodina, ale rôznorodá hudba bola vždy súčasťou naše domácnosti. Spievala som odmalička v ZUŠke a v detskom zbore La Tortorella v Žiline. Prirodzenou cestou teda bolo konzervatórium, na ktorom sa iný ako operný spev nedá študovať :) Zmaturovala som v Žiline a absolutórium som potom dokončila v Bratislave na Štátnom konzervatóriu. Hneď po skončení som nastúpila do Zboru Slovenskej Filharmónie, kde som pôsobila štyri sezóny a až potom som mala možnosť doplniť si svoje vzdelanie aj na vysokej škole - Akadémii umení v Banskej Bystrici. V podstate spievam permamentne odmalička :)

                                     Náušnice Floweres   Prsteň Elexus

Čo Ťa najviac na speve a predstaveniach baví?

Hudba je univerzálny jazyk, ktorý obohacuje dušu - naša duchovná potrava. Môžte jej dať akýkoľvek emočný obsah. Samozrejme u nás spevákov je to limitované textom, ktorý nemôžme opomenúť. No hudba je pre mňa sloboda. Milujem, keď môžem v nej nachádzať rôzne podoby seba samej, jej prostredníctvom odhaľovať širokú škálu emócií a sprostredkovať to všetko ľuďom v publiku.

Samotné predstavenia na scéne sú ako nové malé ľudské životy, ktoré si tam odžijem :) Raz ako lesná žienka, inokedy ako Grófka, či prostý ľud poddaných. Je to ako keď som bola malá a hrala sa, čím by som chcela byť. Detská myseľ nemá obmedzenia a to by si mal umelec do istej miery zachovať. To je pre mňa na umení to krásne :)

Šperkový set Crystal Perly Stella

Na čom momentálne pracuješ?

Na sebe :)))) - ale to sa snažím vlastne vždy :)

Práve teraz som v generálkovom týždni, pred premiérou opery Rigoletto v Štátnej opere v Banskej Bystrici, kde som dostala možnosť robiť ďalšie malé sólo. Je to úžasná produkcia mladej ruskej režisérky Anny Osipenko a je pre mňa cťou, že som jej súčasťou. Ak práve niekto zvažuje návštevu opery, tak URČITE odporúčam práve toto predstavenie. Nenechá nikoho chladným.

O dva týždne ma čaká sťahovanie do Bratislavy, kde nastupujem do novej práce v zbore SND a tiež zabrdnem :) aj do učiteľskej činnosti ako pedagóg v súkromnej umeleckej škole La Musica, čo bude pre mňa nová obohacujúca skúsenosť. Plus pripravujem nejaké svoje sólove koncerty, so skvelými umelcami, na ktoré sa veľmi teším, no tie sú ešte len vo výrobnom procese, tak uvidíme :)

Šperkový set Dianthe

Ako si si užila svoj zážitkový deň na fotení?

Môj zážitkový deň na fotení bol skvelý! :) Ale popravde, dalo sa to očakávať, pretože ešte pred samotnou akciou, aj keď len vo virtuálnej komunikácii, som si so všetkými zúčastnenými hneď veľmi porozumela, a tak som už mala tušenie, že to bude mimoriadny deň :) Nepoznám lepšiu kombináciu, ako keď sa zlúči ľudské porozumenie s vysokou profesionalitou. Od líčenia, celej prípravy až po fotenie, boli sme ako super zohratý tím. Smialo sa, makalo sa :) Takže absolútna spokojnosť, čo snáď dokazuje aj výsledok našej práce :)

Náušnice Phenomena   Náramok Floriana

Aké máš predstavy o svojej budúcnosti?

Fúúha :))))

Tak... Momentálne sa môj život točí prioritne okolo profesných záležitostí, no vzhľadom na to, že robím to, čo ma baví, nepociťujem to ako negatívum. Nikdy som však nebola karieristka :) Fakt, že sa stále a profesionálne venujem spevu, je pre mňa ako malý zázrak :)

Aj keď momentálne nie som vo vzťahu, rodina a priatelia sú pre mňa veľmi dôležití. Mám to šťastie, že mám okolo seba úžasných ľudí, ktorí sú mi vždy veľkou oporou. Považujem sa za rodinný typ a tak sa teším v budúcnosti na obdobie, keď si budem vytvárať svoju vlastnú rodinu.

Nikdy však nerobím nič nasilu, snažím sa prijať život taký, aký je, a prioritne hľadám pozitíva v každej situácii. A tak aj teraz, beriem tento čas, ako čas na prácu a sebarealizáciu.

Čiže moja ideálna predstava o budúcnosti je mať spokojnú rodinu a naďalej sa venovať spevu :)

Šperkový set Sapphiria   Náramok Tallia    Prsteň Pontia

Náušnice Landis

 


Zdieľať článok

Napíšte komentár

Komentáre sa pred zverejnením overujú

Ďakujeme za Vašu priazeň (viac tu)

Zavolajte nám, radi Vám pomôžeme. Stlačte tlačidlo.
+421 948 668 662