Ako určiť veľkosť prsteňa

Aby ste si vybrali správnu veľkosť prsteňa je potrebné určiť jeho správnu veľkosť. Keď neviete veľkosť prsteňa pre Váš prst, alebo pre prst osoby ktorú chcete obdarovať, použite jednu z nižšie uvedených metód meraní.

Zmeranie prsteňa, ktorý už nosíte

Zoberte si prsteň, ktorý pohodlne sedí na Vašom prste, kde by mal byť Váš nový prsteň. Zmerajte vnútorný priemer prsteňa a porovnajte rozmer v našej tabuľke prsteňov.

Odporúčania:

  • Ak Váš rozmer spadá medzi dve veľkosti, odporúčame Vám, aby ste si vybrali väčšiu veľkosť.
  • Obvykle prstene s hrubšou obručou vnímame pri nosení tesnejšie, než tie s tenkou. Preto je lepšie kúpiť si takýto druh prsteňa približne o jednu veľkosť väčší, než je Vaša normálna veľkosť.

Ako si zmerať veľkosť prsteňa

Prsteň by nemal byť tesný natoľko, aby Vám neskĺzol z prsta, ale zároveň voľný natoľko, aby ste ho mohli kedykoľvek podľa potreby zložiť z prsta.

Hrúbka Vášho prsta sa môže počas dňa meniť, takže Vám odporúčame merať prsty v závere dňa, keď sú Vaše prsty väčšie (možný opuch prstov, atď.) Neodporúčame meranie v prípade, že sú Vaše ruky studené, pravdepodobne bude Vaša veľkosť menšia.

  • Pomocou pravítka si zmerajte vnútorný priemer prsteňa, v tabuľke porovnajte nameraný údaj s tretím stĺpcom a určite jeho veľkosť.
  • Taktiež môžete zájsť do najbližšieho klenotníctva, kde Vám presne odmerajú obvod prstu a určia správnu veľkosť                    

 

Americké číslovanie

Európske číslovanie Veľkosť prsteňa
5 49-50 15,70 mm
6 51-52 16,20 mm
7 54-55 17,35 mm
8 56-57 18,19 mm
9 58-59 18,89 mm
10 61-62 19,84 mm

 

 

 

 

 


 
 

Ďakujeme za Vašu priazeň (viac tu)

Zavolajte nám, radi Vám pomôžeme. Stlačte tlačidlo.
+421 948 668 662