O Klenotkách

Kamene v klenotkách

V našom internetovom obchode klenotky.sk ponúkame šperky a luxusnú bižutériu s originálnym dizajnom Swarovski Elements, s kubickými zirkónmi, či riečnymi perlami s kvalitnou povrchovou úpravou platinou /drahý kov s rovnakými vlastnosťami ako ródium/ alebo galvanizované 3- vrstvou bieleho, ružového a žltého zlata 18K čo zaručuje ich dlhodobý lesk a jas.

Za zmienku stojí aj umelecké sklo ArteGlass, ktoré patentovanou technológiu ohýbania skla vytvára vskutku výnimočné kúsky. Ide o kombináciu chirurgickej ocele s rôznymi farbami skla, ktoré sú zväčša ešte dozdobené staroplatinou.

Šperky svojou kvalitou spĺňajú enviromentálne štandardy. Šperky neobsahujú žiadne ťažké kovy ako olovo,nikel,či kadmium. Nositeľovi nespôsobujú problémy (alergie).

Swarovski Elements (Rakúsky krištáľ)

Šperky so Swarovski Elements (čiže Swarovski komponentmi) sú výrobky, v ktorých sú použité krištále Swarovski. Ide o Swarovski komponenty ako napr. srdiečka, kocky, slzy a podobné zaujímavé tvary, ktoré umožňujú vzájomnou kombináciou vytvoriť unikátný dizajn.

Swarovski krištále opracované domovskou spoločnosťou Swarovski sa predávajú výlučne v ich vlastných značkových predajniach s logom labute. Tomu je primeraná aj ich vyššia cena.

Špeciálné fóliovanie krištáľov zaručuje vynikajúcu kvalitu bezolovnatého krištálu. Je vyrobený v Rakúsku podľa najvyšších štandartov OŽP. Spĺňa priemyselné normy a predpisy pre šperky. Krištáĺ má perfektnú geometriu a maximálny lesk z každého uhľa pohľadu. Perfektná geometria a patentovaný rez umožňujú širší rozsah odrazu svetla než u iných krištálov.

Rezné plochy krištáľov vytvárajú ilúzie nekonečne blikajúcich svetielok ako hviezdy, vysoká presnosť rezania krištáľov vytvára väčší odraz svetla pre zvýšenie jasu a trvajúceho lesku.

Uzavreli sme dlhodobú spoluprácu priamo s výrobcami týchto šperkov. Šperky sú jedinečné, nakoľko výrobcovia sledujú aktuálne trendy v módnom priemysle a mnoho krát tento smer aj určujú. Mnohé šperky sú vyrábané ručne s vysokou precíznosťou. Zároveň si vymieňame rôzne požiadavky a návrhy, ktoré by sme časom chceli priniesť do našej ponuky. Priebežne budeme dopĺnať nové šperky, ktoré podliehajú týmto aktuálnym trendom. Ide o moderné, svieže a luxusné kúsky.

Krištáľ alebo kryštál ?

Mnoho internetových obchodov uvádza na svojich stránkach šperky so Swarovski kryštálmi. Avšak nedajte sa zmýliť, pani Slovenčina má aj v tomto prípade jasné pravidlá :).

Kryštál - je pevné teleso s pravidelnou štruktúrou (kryštálik soli, cukru a pod.)
Krištáľ - bezfarebné sklo alebo bezfarebná odroda kremeňa

Kubický zirkón (Cubic Zirconia - skr. CZ)

je kubická kryštalická forma oxidu zirkoničitého (ZrO2). Ide o jednu z najdostupnejších a zároveň najkvalitnejších náhrad za prírodný diamant. Vzhľadom k ich dostupnej cene, dlhej životnosti, svojej tvrdosti blížiacej sa zafíru a rubínu a takmer dokonalej vizuálnej podobe s diamantmi, sa stali kubické zirkóny silným a hospodársky významným konkurentom na trhu so šperkami. Má veľmi podobné vlastnosti ako prírodný diamant, a to vysokú tvrdosť 8,5 podľa Mohsovej stupnice, pričom diamant má 10.

Ide o syntetický minerál, pričom syntetické kamene sú identické chemické zlúčeniny ako prírodné kamene, len vznikajú v laboratoriach takže sú vlastne dokonalejšie ako horniny bez praskliniek, atď.

Krištále a kubické zirkóny v šperkoch v reále vytvárajú ešte dokonalejší jas ako na dennom, tak aj v umelom svetle vďaka dopadu svetla z mnohých uhľov. Samozrejme najlepšie šperky vyniknú priamo na žene, nakoľko osobnosť každej jednej dotvára túto jedinečnú kombináciu.

Riečne perly a Crystal Pearls

Informácie o perlách nájdete na: Perly druhy a rozdiely

Polodrahokamy

V ponuke taktiež nájdete polodrahokamy - náhrdelníky a náramky. Sú jedinenčným doplnkom ženy. Fluorit, tigrie oko, achát, červený korál, ...

Používané materiály

Na zaistenie dlhtrvajúceho lesku sa používa:

  • Galvanizácia platinou -  používa sa predovšetkým na metalizovanie luxusnej bižutérie, či šperkov vyššej kvality, prípadne umeleckej bižutérie. Hlavnou výhodou je jej jasná farba a stálosť lesku.
  • Galvanizácia zlatom - 3 vrstvou bieleho/ružového/žltého zlatom. Šperky s takouto povrchovou úpravou majú vzhľad bieleho/ružového/žltého zlata.

Mincové striebro

Pojem striebro a mincové striebro sa bežne zamieňa, ale nie vždy znamenajú to isté. Ako sa mincové striebro líši od šperkov z čistého striebra? 

Čisté striebro - tzv. jemné striebro, má obsah 99,9% skutočného striebra. Vzhľadom k jeho vysokej čistote je príliš mäkké pre použitie v šperkárstve a je často v zmesi s inými kovmi, aby bolo tvrdšie.

Mincové striebro je zliatina zo zinku alebo medi a čistého striebra, aby výsledná zmes bola odolnejšia a menej mäkká.  Zvyčajne obsahuje do 90% striebra. 

 

 

 

 

Ďakujeme za Vašu priazeň (viac tu)

Zavolajte nám, radi Vám pomôžeme. Stlačte tlačidlo.
+421 948 668 662