Vrátenie tovaru

Ako postupovať pri vrátení zakúpeného tovaru v zákonnej 14 dňovej lehote?

V prípade, ak ste spotrebiteľ, máte podľa § 12 odst. 1 zákona 108/2000 o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji právo na odstúpenie od zmluvy do štrnástich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru bez uvedenia dôvodu.

Ako postupovať

Adresa pre vrátenie tovaru je Klenotky s.r.o., Pittsburgská 2971/12, 010 08 Žilina.

Kupujúci (spotrebiteľ) odošle predávajúcemu email na info@klenotky.sk s následujúcim textom:

"Jednostranne odstupujem od kúpnej zmluvy zo dňa (uveďte deň, mesiac, rok), číslo objednávky a požadujem vrátenie uhradenej ceny za tovar na účet č. : (prosím zadajte správne číslo účtu vo forme IBAN)". V úvode uveďte svoje meno, adresu a dátum. Platí len v prípade nevyexpedovania objednávky.

Ak bol tovar už vyexpedovaný, kupujúci je povinný ho vyzdvihnúť a následne môže žiadať o vrátenie peňazí. Taktiež musí doručiť písomne na email text s danými informáciami.

Tovar odporúčame posielať späť ako doporučenú zásielku. (na vlastné náklady) prípade obyčajnej zásielky nezodpovedáme za prípadnú stratu. Tovar neposielajte na dobierku, takýto tovar nepreberáme.

Tovar nesmie byť poškodený, používaný, musí byť v originálnom obale spolu s mottom, s faktúrou alebo kópiou faktúry, či iným dokladom o zaplatení, riadne zabezpečený proti poškodeniu.

Pripomíname našim cteným zákazníkom, že nie sme "požičovňou zadarmo". Skôr než si tovar objednáte, prosím prečítajte si pozorne popis, ktorý je pri každom produkte, vrátane rozmerov a materiálu. Niektoré produkty sú ošetrené kódmi, ktoré ak strhente tovar, nie je možné vrátiť.

Predávajúci sa zaväzuje vrátiť kupujúcemu cenu zaplatenú za príslušný tovar v lehote 15 kalendárnych dní odo dňa prijatia vráteného tovaru (bez ceny poštovného) na zákazníkom uvedený bankový účet. V tejto veci Vás prosíme o trpezlivosť, pretože reálne od odoslania Vašej zásielky, kým sa k nám dostane prejde cca 4-5 pracovných dní. Náklady na poštovné je služba, ktorú hradí zákazník.

!!! Dôležité upozornenie: Pokiaľ si ponecháte tovar (ak bolo poštovné Zdarma), ktorého hodnota nepresahuje sumu 40 eur pri Slovenskej pošte a 60 eur pri kuriérovi, dodatočne Vám budú zaúčtované poštovné náklady vo výške 3,00€/3,80€ v závislosti od spôsobu dopravy.

Dodržanie 14 dňovej lehoty

Lehota pre odstúpenie trvá štrnásť pracovných dní a začína plynúť nasledujúci pracovný deň po prevzatí, napr. ak si prevezme zákazník tovar v utorok, prvý deň sa počíta streda. Ale ak si zákazník prevezme tovar v piatok, prvý deň sa počíta pondelok.

Pre dodržanie je rozhodujúce, kedy je k nám doručené odstúpenie od zmluvy. Doručením sa rozumie písomná informácia zaslaná na email info@klenotky.sk, že chcete odstúpiť od zmluvy, prípadne samotné doručenie odstúpenia aj s tovarom.

Ďalšie informácie

Výmena jedného tovaru za iný priamou cestou nie je možná. Vždy vraciame peniaze za vrátený tovar a zákazník môže realizovať výmenu prostredníctvom vytvorenia úplne novej objednávky (nakoľko sa sumy tovaru môžu líšiť). V špecifických prípadoch nás kontaktujte na info@klenotky.sk a vieme sa dohodnúť aj na priamej výmene, kedy doplatíte Vy za iný tovar nám (ak bol drahší) alebo my vrátime rozdiel Vám (ak bol lacnejší).

Výmena toho istého tovaru, poprípade inej veľkosti toho istého tovaru je možná priamou cestou. Odošlete nám tovar a po prijatí Vám zašleme požadovanú veľkosť tovaru.

 

Ďakujeme za Vašu priazeň (viac tu)

Zavolajte nám, radi Vám pomôžeme. Stlačte tlačidlo.
+421 948 668 662